11 lipca 2013

Czytacie??

Drugi rok z rzędu, w mojej zakładce "Projekt: 52 książki w 52 tygodnie" sukcesywnie pojawiają się tytuły książek, które przeczytałam. 
Niby założenie jest książka na tydzień , ale wiadomo, że nie zawsze tak jest.
Jedne książki pochłania się w jedną noc a z innymi męczy dwa tygodnie. 
Ja na przykład nie umiem nie skończyć książki, którą zaczęłam czytać. 
Zdarzyło mi się to może ze dwa razy w życiu (ale nie wliczam tu lektur, bo to nie było czytanie tylko"zaliczanie" ;) jakkolwiek to brzmi.

Książki wolę w wersji papierowej. 
Audiobooków nie lubię. Nie mogę się na nich skupić, nie potrafię słuchać książki z płyty. 
Czytnika żadnego nie posiadam, czytanie z komputera w ogóle w grę nie wchodzi. 
Papier to papier, jednak. 
Zapach, dotyk papieru. To lubię :) 
Książkę już praktycznie zawsze mam ze sobą w torebce. 
Jeżdżę samochodem i czytanie w autobusach mnie nie dotyczy, ale czytam w poczekalni u lekarza, czytam czasem w pracy, tak, są takie dni, że wieje nuuuudą, czytam w samochodzie, kiedy muszę poczekać np. na dziecko pod przedszkolem ;) Zdarzyło mi się czytać nawet  w szatni w przedszkolu. O pociągu nie wspominam, wiadomo :)

O tym jakie książki czytam możecie sie dowiedzieć w zakładce u góry, wyłaniają się na pierwszym miejscu kryminały, thrillery, sensacje, ale tez te "życiowe" nie są mi obce. 

Nie pociągają mnie natomiast książki s-f, wojenne, biografie. 

Uwielbiam książki kupować... Niestety są drogie, więc cześć z nich wypożyczam z biblioteki, a na allegro poluję na te tańsze ;)

Nie zasnę bez przeczytania chociażby kilku stron.
To już chyba nałóg :)

A jak jest u Was? Czytacie? Mało? Dużo?

Może więcej czytacie w wakacje? 

Co czytacie obecnie?

Ja czytam7 komentarzy:

 1. :) Właśnie przekroczyłam liczbę 52 przeczytanych w tym roku książek. Ostatni był "Projekt Matka" Małgorzaty Łukowiak (czyli zimno z zimno.blog) - absolutnie rewelacyjna rzecz.
  A po ostatnim wyjeździe jeszcze bardziej (o ile to możliwe) doceniam Kindla. E-papier bardzo dobrze się sprawdza.

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytam jak najbardziej! Najczęśćiej gdy na coś/kogoś czekam albo jaj jadę autobusem- książka towarzyszy mi wszędzie i tu najczęśćiej wygrywa niestety czytnik. MOze nie ma tego niesamowitego zapachu i faktury papieru ale jest leciutki i mały- wygodniejszy do noszenia :) Obecnie czytam 'Jedz, módl się, kochaj'- niesamowicie wciągająca książka!

  OdpowiedzUsuń
 3. No na pewno to są argumenty, że łatwiej zabrać czytnik niż książkę, która ma kilkaset stron, ale i tak wydaje mi się, ze papier ma przewagę. Książkę można pożyczyć, niech sobie przeczyta ją ktoś inny, sprzedać, kupić nową w jej miejsce, czytnika nie pożyczycie raczej nikomu ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja czytam w tramwajach i autobusch. W wakcje sięgam po kryminały - najczęściej A. Christie ;) aktualnie przerabiam Wiedźmina, bo fantasy też uwielbiam i czekam aż wróci do mnie ostatnia część tryloogii Millenium. Może zapiszę się dzisiaj do biblioteki ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Biblioteka fajna rzecz ;) Zapisuj sie :)
  Własnie dzisiaj pożyczyłam 3 tomy Millenium kolezance z pracy, mimo ze książki mega wypasione, to szybko sie je czyta :)

  OdpowiedzUsuń
 6. jakoś na początku roku przeczytałam 3 książki tego autora
  wciąga ;-)

  OdpowiedzUsuń
 7. ja od kilku lat mam jej jedną książkę i omijałam ją szerokim łukiem, aż mi pani bibliotekarka poleciła ją przeczytać ;) Myslałam, że to jakies s-f dlatego jej unikałam miła niespodzianka:)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję :)