11 lutego 2012

Scrapbooking to drogie hobby.

Całkowicie się z tym zgadzam.

W miarę jedzenia apetyt rośnie.

Kiedy zaczynałam kilka lat temu zabawę z papierem, nie było tych wszystkich sklepów (polskich) oferujących to co teraz.
Życie scraperek skupiało się w większości na Forum Scrappassion, nieliczne miały blogi. 
Koleżanki forumowe, które miały kontakty w Stanach lub konta na e-bayu,co jakis czas coś odsprzedawały, robiło się polowania na stemple i inne przydasie :) To była adrenalina :) 
Można było też zaopatrzyć się w co nie co w Empiku lub Tiimari, ale takiego dobrobytu jak teraz nie było. Bazowało się na papierze z papierniczego, papierze wizytówkowym, można było sobie wydrukować coś z internetu, tasiemki i guziki kupić w pasmanterii itd.

Teraz kiedy na rynku sklepy scrapowe rosną jak grzyby po deszczu, kiedy w sklepach można już kupić wszystko, tworzą się co chwilę nowe kolekcje papierów, ćwieków, guziczków, tasiemek itd... Kiedy każdy ma już swoją maszynkę do wycinania wszystkiego, bardzo łatwo jest coś stworzyć. 
Ja się dzielnie jeszcze opieram, nie kusi mnie kupno cudownej maszynki, ktora mi wytnie koło czy ramkę, nie potrzebuję tego.

Do czego zmierzam? Ano do tego, że żeby zrobić scrapa wcale nie trzeba mieć tych wszystkich rzeczy jak się okazuje :) Na forum scrappassion właśnie trwa wyzwanie, żeby stworzyć cos BEZ użycia scrapowych materiałów. Tylko z tego co można znaleźć w domu. A można znaleźć dużo :) 
Ja zrobiłam scrapa 30x30, nie wiem czy jest ładny, ale jest zrobiony tylko i wyłącznie z rzeczy "domowych". Da się.  I wcale nie trzeba wydawać na to góry pieniędzy :)

 Baza to jakiś karton, którym były przełożone papiery. Do tego biała i błękitna farba akrylowa. Papier pakowy. Zszywacz. Metalowe przekładki z Castoramy. Sznurek do pakowania. Siatka (chyba używana była do elewacji ;) ). Guziki, sztuczny kwiatek. Stare łańcuszki, litery wycięte z gazety.
 Folia bąbelkowa jako stempel. Papierek z pudełka po butach.

 Kawałek podkładki spod kawy, którą wzięłam z kawiarni, spinacz biurowy. Taśma malarska. Czarny marker.

Zapomniałam dodać, że robiłam go do aktualnej mapki w Art-Piaskownicy, i chyba go w takim razie tam zgłoszę ;)